TRANSPORT FALAS DHE PARAQITJE ME DERGIM

I gjithë uebfaqja flet për tableta shtesë natyrale për atletët

Kur flasim për forcimin e muskujve, zakonisht mendojmë menjëherë për fitnesin, bodybuilding dhe sportet konkurruese. Në realitet, forcimi i muskujve na shqetëson të gjithëve, por veçanërisht njerëzit që bëjnë një mënyrë jetese të ulur dhe për këtë arsye duhet t’i mbajnë muskujt aktivë. Ka shumë mënyra për të forcuar muskujt, duke filluar nga shumë zakone të reja që mund të përfshijmë në jetën tonë të përditshme. Lexoni për të zbuluar pesë këshillat tona.

1. Filloni me dietë

Pa ushqimin e duhur, stërvitja jo vetëm që është e padobishme, por mund të jetë e dëmshme. Marrja e sasisë së duhur të proteinave është thelbësore për ndërtimin e muskujve; ne mund t’i marrim ato duke alternuar dietën tonë me vezë, bishtajore, drithëra – mundësisht integrale – mish të bardhë si gjeldeti dhe pulë, dhe më pas peshk, molusqe dhe krustace. Dhe spinaqi? A është ai thjesht një legjendë e lindur me Popeye? Hulumtimet tregojnë se spinaqi është një aleat i shkëlqyer për muskuj të fortë falë nitrateve inorganike, të pranishme edhe në perimet e tjera me gjethe jeshile.

2. Hani proteina për mëngjes

Në Itali jemi mësuar të hamë një mëngjes të ëmbël, zakonisht me kafe dhe briosh. Por nuk ka asgjë më të mirë se të filloni ditën me marrjen e duhur të proteinave për të forcuar të gjithë trupin dhe veçanërisht muskujt! Nëse nuk bëni dot pa një mëngjes italian, plotësoni vaktin tuaj të zakonshëm me proteina: me kos grek dhe arra në drekë do të jeni më të ngopur dhe më energjik.

3. Praktikoni aktivitet fizik të lehtë dhe të vazhdueshëm

Edhe nëse nuk ju pëlqen të shkoni në palestër, të djersiteni dhe të jeni të mbingarkuar, mund të gjeni një mënyrë për të qenë fizikisht aktivë në jetën tuaj të përditshme pa e tepruar. Thjesht ndryshoni disa zakone, të tilla si marrja e shkallëve në vend të ashensorit, zgjatja e udhëtimit duke zbritur fillimisht nga autobusi për një shëtitje, ngritja e një shishe të thjeshtë një litri me ujë për 10 minuta në ditë, marrja e qenit për shëtitje. në mëngjes dhe në mbrëmje. Gjëja më e rëndësishme është të jemi këmbëngulës dhe të ushtroni muskujt që i konsiderojmë “të dobët” dhe të mbani mend gjithmonë të shtriheni!

4. Qëndroni të hidratuar mirë.

Muskujt përbëhen nga 75% ujë. Prandaj, mbajtja e tyre elastike është thelbësore për një sistem muskulor të shëndetshëm dhe efikas. Uji rrit elasticitetin dhe tonin e muskujve

e muskujve, ndihmon në eliminimin e kortizolit dhe i mban nyjet të lubrifikuara mirë. Edhe ujë

Gjithashtu është i rëndësishëm parandalimi i ngërçeve të muskujve tek sportistët dhe të moshuarit, të cilët shpesh vuajnë nga kjo patologji.

Ndihmon në shndërrimin e karbohidrateve në energji
Ndihmon në rritjen e efektivitetit të trajnimit
2 kapsula në ditë para ngrënies
I testuar klinikisht
2 PAKETA 1 FALAS
KTHIMI I PARAVE I GARANTUAR
DËRGIM FALAS ANONIME
PARA NE DORE GJATE DOREZIMIT
2 PAKO ME QMIM 1 VETËM

LEK 4.800,00

Transport falas

Para ne dore gjate dorezimit

Garancia e përfshirë

Një nga operatorët tanë do t’ju kontaktojë me telefon për të konfirmuar porosinë dhe për t’ju ofruar ndihmë falas

This site is not a part of the Facebook website or Facebook Inc. Additionally, this site is NOT endorsed by Facebook in any way. Facebook is a trademark of Facebook, Inc

Privacy PolicyTermini e condizioni

© 2021 Tutti i diritti riservati.